دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

نظرات شما (فیلمهای آموزشی مسایل جنسی)

یکی از دوستان در نظری در رابطه با فیلمهای آموزشی مسایل جنسی گفته اند:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دوم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 19:29  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  | 

پاسخ به سوالات شما (فایده دستگاههای کمک جنسی مثل لارجر باکس و...)

یکی از دوستان سوال کرده اند:

میخواستم بدونم استفاده از دستگاه هایی که ادعا میکنن باعث بزرگی الت و تاخیر در انزال میشوند (مثل لارجر باکس) برای الت ضرر داره یا نه یا اصلا بدرد میخوره؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دهم دی ۱۳۸۹ساعت 20:5  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  | 

پاسخ به سوالات شما (کاندومهای تاخیری و از بین رفتن نعوظ)

یکی از دوستان سوال کرده اند:

سوال من در مورد کاندوم تاخیری و نحوه استفاده از اونه. برای من به محض اینکه این کاندوم رو روی آلت قرار میدم باعث از بین رفتن حالت نعوذ میشه. اصولا در صورت استفاده از این کاندومها چون ماده لیکادوئین بطور دائم داخل کاندوم باقی میمونه آیا اصلا نعوذ امکان پذیره. از طرف دیگه اصلا کاندوم رو باید در هنگام دخول قرار داد نه قبل از اون و دخول هم اگر حالت نعوذ از بین بره تقریبا غیر ممکن میشه.راه حل چیه؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 0:34  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  | 

پاسخ به سوالات شما (وسايل موجود براي بلند كردن آلت تناسلي)

يكي از دوستان سوال كرده اند:
این روزها تو اینترنت تبلیغات زیادی در مورد بزرگ کردن آلت تناسلی مردها به چشم میخورد
پرسشی که از شما دارم این است که آیا این دستگاها مورد تایِید شما هست یا نه؟ و آسیبی توسط این دستگاهها به این عضو بدن وارد میشود یا نه؟

سوال دیگر من این است که نظرتان در مورد بزرگ کردن آلت بدون ابزار و بوسیله انجام تمرینات و ماساژهایی که در این مورد ذکر شده چیست؟ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 0:59  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  | 

پاسخ به سوالات شما )قرصهاي كاهنده شهوت(

يكي از دوستان سوال كرده اند:

لطفا یک دارو معرفی کنید که میل جنسی را تا حد زیادی کاهش دهد ( حتی المقدور گیاهی باشد)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 0:48  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  | 

پاسخ به سوالات شما(سفت کردن سینه ها)

یکی از دوستان سوال کرده اند:

ببخشید راهی برای سفت شدن سینه ها سراغ دارید؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 0:45  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  | 

پاسخ به سوالات شما ( انواع کاندوم و تعداد دفعات مقاربت)

يكي از دوستان سوال كرده اند:
دو تا سوال داشتم.
یکی اینکه چند نوع کاندوم وجود داره؟
و اینکه چند بار در هفته بهتره که مقاربت صورت بگیره؟اگه یکی خیلی مقاربت داشته باشه مثلا هر روز یا یه روز در میون به هر حال به دفعات زیاد در طول هفته گاهی چند بار در طول روز باهمسرش چه ضرری داره؟ایا ممکن هست که رو بچه دار شدن تاثیر بذاره و بچه دار شدن رو سخت کنه؟

 در مورد سوال اول بايد بگويم امروزه انواع و اقسام كاندومها در بازار وجود دارد و حتي در طعمها و رنگهاي مختلف نيز عرضه شده است. از لحاظ شكل ظاهري كاندومها شامل كاندومهاي ساده، خاردار (كه بر روي آن نقاط برجسته وجود دارد)، حلقه دار ( كه بر روي آن حلقه هاي متعدد وجود دارد)، مختلط (كه بر روي آن هم نقاط برجسته و هم تعدادي حلقه وجود دارد) مي باشند. از لحاظ رنگ نيز كاندومهاي ساده معمولا به رنگ زرد كهربايي مي باشند ولي رنگهاي قرمز، سبز، آبي، سياه، بادمجاني، صورتي، ليمويي و ... نيز توليد شده است. با توجه به آنكه جهت جلوگيري از بيماريهاي آميزشي توصيه شده سكس دهاني نيز با كاندوم صورت گيرد برخي شركتها با طعم دار كردن كاندومها محصول جديدي وارد بازار كرده اند. طعمهاي پرتقالي، توت فرنگي، ليمويي، موزي، آلبالويي و ... طعمهاي موجود در بازار مي باشند.

همچنين برخي كاندومها آغشته به تركيبي از ماده بي حسي هستند كه به آنها كاندومهاي تاخيري يا پرولانگ مي گويند كه باعث ايجاد تاخير در انزال مي شوند. همچنين بسته هاي كاندوم بصورت 3 تايي و 12 تايي مي باشد. قيمت نيز بسته به جنس و شكل و طعم دار بودن يا نبودن و همچنين كشور توليد كننده از 1000 تومان تا 4500 تومان براي بسته هاي 12 تايي متفاوت است.

در مورد سوال دوم، تعداد دفعات نزديكي به ميزان ميل جنسي و رضايت طرفين رابطه بر مي گردد. اما بصورت روتين به تعداد كمتر از 2 بار در ماه سردي جنسي و به ميزان بيشتر از 10 بار در ماه حرارت جنسي گفته مي شود. يك يا دوبار در هفته ميزان متعادل رابطه جنسي است. البته همانگونه كه در مباحث اصول رابطه جنسي صحيح گفتم كيفيت رابطه جنسي مهمتر از كميت آن مي باشد. اگر تعداد دفعات رابطه زياد باشد و كيفيت آن پايين باشد باعث خواهد شد تا دو طرف به مرور از رابطه جنسي لذت نبرند و اين رابطه برايشان حالت عادي و روزمره پيدا كند. ولي ممكن است تعداد دفعات پايين باشد ولي كيفيت بالا برود و لذت بسياري براي طرفين داشته باشد.

اگر تعداد دفعات رابطه جنسي افزايش يابد ميزان اسپرم در هر بار انزال كاهش مي يابد و اگر اين ميزان كه بطور معمول بين 40 تا 60 ميليون اسپرم در هر ميلي ليتر مايع مني است به كمتر از بيست ميليون اسپرم برسد مي تواند در زمينه باروري ايجاد مشكل كند. البته اگر چند روز رابطه جنسي انجام نشود ميزان اسپرم طبيعي شده و فرد قدرت باروري خواهد داشت.

در مورد تعداد دفعات اگر طرفين رابطه رضايت داشته باشند مشكلي در زمينه زياد بودن آن پيش نخواهد آمد. ولي معمولا خانمها طرفدار تعداد زياد رابطه نيستند بلكه خواهان بالا رفتن كيفيت در هر بار رابطه هستند. لذا توصيه من دقت در كيفيت رابطه و رعايت اصول رابطه جنسي صحيح مي باشد.
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۸۹ساعت 1:30  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  | 

پاسخ به سوالات شما (تاثیر مواد غذایی بر میل جنسی)

يكي از دوستان در نظري فرموده اند:

باسلام و ضمن تشکر از مطالبتان
پیرو صحبت کوتاهی که در روز پنجشنبه داشتیم گفتیم که برخی نظریات در مورد ضررهای استمنا جنبه ی خرافی دارد . برخی دیگر هم معلول استمنا نیست بلکه معاقب و بموازات استمنا در اغلب آدمهای دارای انحراف جنسی ممکن است وجود داشته باشد.
من معتقدم یکی دیگر از خرافاتی که در زمینه ی زیاد محتلم شدن وجود دارد همین مساله ی خوردن پیاز و غذاهای گرم و سرد است و اساسا گمان می کنم غذای سرد و گرم نداریم و اگر هم داشته باشیم اثرچندانی ندارد
و اگر ماده ی خاصی در پیاز باشد که موجب ساخته شدن بیشتر منی شود اسمش چیست؟
شخصا تاکنون وقتی از من سوال می کنند می گویم هرچه خواستید بخورید تاثیر چندانی در بیشتر شدن احتلامتان ندارد . داشته باشد هم مهم نیست.

در پاسخ باید بگویم در مورد غذاهاي سرد و گرم در طب سنتي و گياهي همانگونه كه براي انسان چهار طبع سرد و گرم و خشك و مرطوب يا اخلاط چهارگانه صفرا و خون و بلغم و سودا را قايلند براي خوراكيها نيز دو دسته سرد و گرم را قايلند. اطباء قدیم معتقد بودند که وقتی آدمی غذا می خورد، غذا درمعده و روده هضم شده و به درون جگر می رود و درکبد این غذا به چهار بخش تقسم میشود.

بخش نخست مایعی است زرد رنگ و از سه جزء دیگر سبکتر است و دررو می ایستد و نامش صفرا است.

جزء دوم سنگینتر است و بعد از صفرا قرار میگیرد و رنگش سرخ است و خون نام دارد.

جزءسوم مایعی لزج و سفید است که آن را بلغم میگفتند.

جزء چهارم که از همه سنگینتر است و مانند گل و لای می ماند، سودا نام دارد.

صفرا طبعی سرد و خشک؛ خون طبیعی گرم و تر؛ بلغم طبعی سرد و تر؛ و سودا طبعی سرد و خشک دارد.

طبق نظر اطبای قدیم، از آمیزش و کم و زیادی این طبایع چهارگانه، طبایع زیر  پیدا میشود که عبارتند از: دَموی- سَوداوی- بلغمی- صفراوی- سرد و خشک- سرد و تر- گرم و خشک- گرم و تر- و بالاخره معتدل.

البته علم جدید این نظریه را رد می کند و اعتقادی به این طبایع ندارد. در مورد غذاها نیز علم جدید معتقد است بخشی از مواد غذایی شامل هیدراتهای کربن(نشاسته و قند) ، چربیها و پروتئین ها صرف سوخت و ساز و تولید انرژی و رشد و نمو می گردند و بخش دیگر شامل ویتامینها ، مواد معدنی و هورمونها می باشد که هر چند تاثیری در تولید انرژی ندارند ولی در زمینه تنظیم سوخت و ساز و کارکرد بدن موثرند. مواد غذایی مثل پیاز یا فلفل یا ادویه جات به دلیل دارا بودن برخی از مواد معدنی و ویتامینها تحریک غدد مترشحه جنسی را افزایش می دهند و به دلیل همین تحریک ترشح است که باعث افزایش میل جنسی می گردند و برخی مواد غذایی مثل مرکبات، خیار و یا کاهو سبب کاهش فعالیت غدد مترشحه جنسی شده و باعث کاهش میل جنسی می گردند.

در مورد زیاد شدن احتلام نیز باید گفت از نظر پزشکی تعداد دفعات احتلام ضرر جسمی ندارد بلکه سر ریز میل جنسی است که در خواب صورت می گیرد و هیچگونه مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم خرداد ۱۳۸۹ساعت 16:3  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  | 

پاسخ به سوالات شما (داروهای بلند کننده و کلفت کننده)

يكي از دوستان سوال كرده اند:
آلت تناسلی بنده نسبتا کوچک است
در بعضی سایتها داروهایی برای بلند و کلفت شدت آلت معرفی میکنند.
آیا دارو موثر است؟
عوارض ندارد؟
آیا روشهای بدون دارو نیز وجود دارد؟
ضمنا اندازه استاندارد چقدر است؟

در مطالب قبلي اشاره كرديم اندازه آلت تناسلي از نظر طول و كلفتي تاثير زيادي در رابطه جنسي و لذت طرفين ندارد و اين باور كه هر چه آلت تناسلي مرد بلند تر و كلفت تر باشد رابطه جنسي بهتر و لذت آن براي طرفين بيشتر است باوري كاملا غلط مي باشد و متاسفانه رواج اين باور غلط و نادرست باعث شده افراد سود جو اقدام به فروش انواع دارو و پماد بعنوان بلند كننده و كلفت كننده آلت تناسلي بكنند و ثروت هنگفتي به جيب بزنند.

اندازه آلت تناسلي در حالت عادي بين 8 تا 12 سانتيمتر و در حالت نعوظ بين 12 تا 18 سانتيمتر مي باشد. طول مجراي تناسلي زنانه نيز در حالت عادي بين 6 تا 8 سانتيمتر و در حالت برانگيختگي و آمادگي عمل جنسي تا 10 سانتيمتر مي رسد. يعني اگر مردي داراي آلتي با طول 10 سانتيمتر در حالت نعوظ باشد به راحتي و بدون مشكل مي تواند عمل جنسي را انجام دهد و هم خود او و هم شريك جنسي اش لذت ببرند. بسياري از زنان در هنگام رابطه جنسي از بزرگي و كلفتي آلت مردانه به دليل فشاري كه به ديواره واژن و دهانه رحم مي آورد دچار درد و ناراحتي مي شوند و به تدریج تمایل به برقراری رابطه جنسی را از دست می دهند. البته برخی از زنان نیز از آلت بزرگ  خوششان می آید چرا که کاملا مجرای تناسلی آنها را پر کرده و تماس کاملتری با دیواره ها دارد. 

از سوي ديگر باور غلطي وجود دارد كه تصور مي كند هر چه آلت تناسلي بزرگتر و كلفت تر باشد قدرت مردانگي بيشتر است و فرد در رابطه جنسي مشكلي نخواهد داشت. اين باور نيز غلط مي باشد. بسياري از مردان با آلتهاي تناسلي بزرگ و كلفت توان برقراري يك رابطه جنسي را ندارند و از سوي ديگر مرداني هستند كه با آلتي كوچك از توان بالايي در رابطه جنسي برخوردارند.

پس اين باور كه اندازه آلت تناسلي مردانه داراي اهميت زيادي در سكس مي باشد باوري غلط است. يك رابطه جنسي مبتني بر همان اصولي است كه در مطالب قبلي گفتم و اندازه آلت تناسلي موضوعي كاملا فرعي و حاشيه اي است.

در بحث اناتومي سيستم تناسلي مردان متذكر شدم كه آلت تناسلي مردانه از اجسام غاري شكلي برخوردار است كه هنگام نعوظ با جاري شدن خون درون اين اجسام اندازه آلت تناسلي بزرگ شده و سفت مي گردد. اندازه اين اجسام بعد از دوران بلوغ و رشدي كه مي كند ديگر افزايش نمي يابد و ثابت است. همچنين آلت تناسلي داراي عضله يا ماهيچه نيست. داروهايي مانند سيلدنافيل يا وياگرا كه به شكلهاي مختلف از قرص و پماد وجود دارند با باز كردن شريانهاي آوران و بستن وريدهاي وابران باعث مي گردند تا اجسام غاري تا نهايت ظرفيت خود پر از خون گردند و آلت تناسلي مرد نهايت اندازه نعوظي خود را پيدا كند. بعد از رفع اثر دارو اين حالت برگشته و آلت به اندازه طبيعي خود باز مي گردد. مصرف بي دليل اين دارو عوارض قلبي و عروقي ناخواسته دارد. افرادي كه بدون دليل از اين دارو استفاده كنند به تدريج دچار مشكلاتي مي گردند كه نعوظ آلت ايشان در حالت عادي را نيز دچار مشكل مي سازد. پس داروهاي بلند كننده و كلفت كننده داراي اثرات پايدار نيستند و عوارض جانبي هم دارند.

در دوران بلوغ آن هم در پسراني كه دچار ميكروپنيس يا الت تناسلي بسيار كوچك هستند از برخي پمادهاي تستوسترون يا هورمون مردانه جهت بزرگ شدن آندازه آلت تناسلي استفاده مي شود كه تاثير اين داروها در همان سنين بلوغ مي باشد و معمولا بعد از اين سن تاثير ديگري ندارد. روشهاي غير دارويي مثل ورزشهاي آلت تناسلي و ... نيز كه تبليغ مي شود به دليل اينكه آلت تناسلي فاقد عضله مي باشد هيچ گونه تاثيري ندارد و اينها نيز شيوهايي سودجويانه است. دستگاههاي مكنده يا حلقه هاي آلت نيز وسايل كمك آميزشي هستند كه در بيماران خاص و با نظر پزشك قابل استفاده اند و در افراد بدون مشكل، هيچ تاثيري ندارند. اثر آنها نيز پايدار نبوده و بعد از استفاده تاثير ماندگاري ندارند. مضاف بر اينكه در افراد سالم مشكل نيز ايجاد مي كنند.

در پايان بار ديگر اشاره مي كنم كه لذت بردن از رابطه جنسي بيشتر به رعايت اصول رابطه جنسي يعني دوسويه بودن رابطه، بهنگام بودن، داشتن مرحله پيش نوازش خوب و لذتبخش، استفاده از بهترين وضعيت براي دخول و رعايت طمانينه و آرامش هنگام دخول بر مي گردد و اندازه آلت تناسلي تاثيري در آن ندارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم خرداد ۱۳۸۹ساعت 15:38  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  | 

پاسخ به سوالات شما ( تمرینات کگل - دیلدو)

یکی از دوستان پرسیده اند:

 تمرینات کیگل و دیلدو چیه آیا باعث تاخیر در انزال مردان میشه ؟

پاسخ:

تمرینات کگل تمریناتی ورزشی هستند که در مرد و زن قابل انجام هستند و باعث تقویت عضلات پرینه  یا ناحیه تناسلی می گردند. این تمرینات بصورت تمرینات استقامتی بوده و فرد با انقباض عضلات ناحیه تناسلی مثل زمانی که می خواهد جلوی ادرار کردن را بگیرد و نگه داشتن انقباض برای حدود پنج ثانیه و سپس رها کردن و مجددا انقباض عضلات و تکرار این عمل که به راحتی و در هر شرایطی قابل انجام است می تواند عضلات ناحیه تناسلی خود را تقویت کند و همین امر باعث می شود تا عمل جنسی بهتر انجام شده و در مردها تاخیر در انزال ایجاد گردد و مرد کنترل انزال را به تدریج به دست آورد.

  ماهيچه‌هاي درگير در فعاليت جنسي برخلاف ماهيچه‌هاي بازوها و پاها طي روز به ندرت فعال هستند. با وجود اين، زوج‌ها با تقويت اين ماهيچه ها مي‌توانند از عمل جنسي لذت بيشتري ببرند. ورزش كگل( Kegel )  در زن ماهيچه‌هاي مهبل را تقويت مي‌كند و از اين راه به زن كمك مي‌كند فرمان اين ماهيچه‌ها را به دست گيرد. در نتيجه، مهبل طي عمل جنسي به دور آلت مردانه حلقه مي‌زند و زن آسان‌تر به اوج تحريك جنسي یا ارگاسم مي‌رسد. هم‌چنين، مردان با كمك اين ورزش مي‌توانند فرمان ماهيچه‌هايي را كه براي توقف جريان ادرار استفاده مي‌شوند (ماهيچه‌هاي( Pubococcygeal  به دست گيرند و با منقبض كردن آن‌ها پيش از اوج تحريك جنسي تخليه مني را به تاخير اندازند.

  ورزش كگل توسط دكتر آرنولد كگل و براي تقويت ماهيچه‌هاي لگن پيشنهاد شده است و انجام آن چنين است: ماهيچه‌هايي را كه براي توقف جريان ادرار استفاده مي‌شوند، مانند زماني كه جلوي ادرار را مي‌گيريد، منقبض كنيد و هر بار سه تا پنج ثانيه به حالت منقبض نگه داريد. هر بار كه ماهيچه‌ها را منقبض مي‌كنيد، نفس عميقي بكشيد و آن‌ها را بين هر انقباض به طور كامل از حالت منقبض درآوريد  و رلاكس كنيد.

  اين ورزش را در هر زمان و در هر جايي مي‌توان انجام داد؛ هنگامي كه مشغول خوردن صبحانه‌ايد، مجله مي‌خوانيد، تلويزيون نگاه مي‌كنيد يا به راديو گوش مي‌دهيد. با ده تا بيست بار آغاز كنيد و كم‌كم آن را به دست كم صد تا دويست بار در روز برسانيد. اگر اين ورزش را هر روز انجام دهيد، پس از يك ماه به نتايج مطلوبي دست پيدا مي‌كنيد.

اما در مورد دیلدو، دیلدو آلت تناسلی مردانه مصنوعی است که به اشکال و جنسهای مختلف از پلاستیکی و فلزی و شیشه ای و ... همچنین سفت یا نرم طراحی شده و برای تحریک زنان استفاده می شود. برخی از این آلتهای مصنوعی دارای شیارها و یا خارهایی هستند که باعث تحریک بیشتر می گردند. همچنین برخی از این دیلدوها دارای موتورهای کوچکی هستند که باعث چرخش آنها و یا حالت ویبره یا لرزش آنها می شوند تا تحریک را بیشتر کنند. این وسیله در ابتدا به عنوان یک وسیله کمک جنسی برای زنانی که دچار مشکلاتی در ارگاسم و تحریک هستند تولید شد ولی به مرور مورد سو استفاده قرار گرفت و حتی زنان سالم و بدون مشکل نیز به آن روی آوردند و این وسیله برای تحریک جنسی زنان مورد استفاده قرار گرفت. در یک رابطه جنسی صحیح نیازی به استفاده از دیلدو نیست و این وسیله بیشتر برای خانمهایی که تمایل به داشتن رابطه با مرد ندارند و قصد خود ارضایی دارند استفاده می شود. همچنین در برخی زنان که دیر به ارگاسم می رسند و مرد توان ارضای آنها را ندارد با استفاده از دیلدو زن را تحریک می نماید و هنگامی که زن به آستانه ارگاسم رسید به دخول مبادرت می ورزد تا وی را به ارگاسم برساند. البته باید توجه داشت که در شرع وارد کردن جسم خارجی به واژن زن کراهت داشته و توصیه نمی شود. از لحاظ پزشکی نیز باید مراقب بود تا آلودگی دیلدو باعث عفونت مجرای تناسلی زن نشود. لذا شستشو و ضد عفونی دیلدو و همچنین آغشته کردن آن با ژل لوبریکانت باید انجام شود.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:11  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  | 

پاسخ به سوالات شما( قرص ویاگرا)

یکی از دوستان سوال کرده اند قرص ویاگرا چیست و چه اثری دارد؟

در پاسخ باید گفت قرص ویاگرا یا سیلدنافیل که با اسمهای تجاری و شکلهای مختلف در بازار وجود دارد یک نوع قرص است که برای انجام عمل جنسی استفاده می شود. کارکرد قرص ویاگرا به این شکل است که با تنگ کردن عروق از خروج خون از آلت تناسلی مرد جلوگیری کرده و باعث می گردد قوام آلت تناسلی یا نعوظ آلت تناسلی یا در اصطلاح عوام شق شدن آلت تناسلی مرد بهتر انجام شده و مدت زمانی که آلت تناسلی در این حالت قرار دارد طولانی تر شود. این دارو در اندازه ها و شکلهای مختلف در بازار موجود است و دوز آن ۲۵ میلیگرم- ۵۰ میلیگرم و ۱۰۰ میلی گرم می باشد.

نکته ای که لازم است بیان شود آنکه این قرص نباید بصورت روتین استفاده شود. این دارو در افرادی که به دلیل بیماری یا سن بالا توان نعوظ را از دست می دهند یا نعوظ آنها به خوبی انجام نمی شود استفاده می گردد و به دلیل عوارضی که دارد در افراد سالم و کسانی که به خوبی نعوظ می کنند استفاده نمی شود. متاسفانه بسیاری از افراد بدون مشورت با پزشک و بدون نیاز به این دارو بصورت خودسرانه به مصرف آن رو می آورند و برخی افراد نیز به غلط در انزال زودرس از این دارو استفاده می کنند. این دارو هیچگونه تاخیری در انزال منی ایجاد نمی کند و در افراد دارای انزال زودرس کاربرد اصلی ندارد.

این دارو به علت آنکه بر روی عروق تاثیر می گذارد و آنها را تنگ می کند باعث عوارض قلبی و عروقی می گردد و در افراد دارای بیماری قلبی و عروقی نباید مصرف شود.

افرادی که بدون نیاز به این دارو و بصورت خودسرانه از آن استفاده می کنند در دراز مدت دچار مشکل در نعوظ طبیعی می شوند.

برای استفاده از این دارو باید در ابتدا فقط یک قرص ۲۵ میلیگرمی حدود یکساعت قبل از رابطه جنسی استفاده شود و در صورتیکه اثر مناسب نداشت دوز آن ۲۵ میلیگرم افزایش داده می شود. نهایت دوز قابل استفاده در هر نوبت ۱۰۰ میلیگرم می باشد و نباید بیشتر از این استفاده گردد.

اخیرا در مطالعاتی مشخص شده یک دوز ۲۵ میلیگرمی از این دارو در برخی زنان می تواند به انجام بهتر عمل جنسی در ایشان کمک نماید و منجر به ارگاسم( اوج لذت جنسی) ایشان گردد.

در پایان بار دیگر تاکید میگردد مصرف این دارو در افرادی که سالم هستند و به صورت طبیعی نعوظ می کنند منجر به ایجاد عوارض می گردد و نباید استفاده شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 15:10  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |