دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (تحريك جنسي و ارگاسم)

يكي از دوستان سوال كرده اند:

ببخشید دختر بالغی هستم (16 ساله ) تا به حال هیچ کس برای من مسائل جنسی رو توضیح نداده مفهوم میل جنسی را نمی فهمم واقعا چیه آیا احساسیه در ناحیه ی تناسلی ؟ اما موضوعیه که چهار ساله ذهنم رو مشغول کرده من از دیدن صحنه ی بوسیدن دو جنس مخالف از مدت ها پیش لذت می بردم نسبت به کسی احساسی داشتم در ذهنم می بو سیدمش( همراه با غنچه کردن لب) بعد از چند بار تکرار احساس لذت عجیبی کردم اون احساس چی بود آیا همانی بود که از آن به عنوان اوج لذت جنسی تعبیر می شود ؟ به هیچ کسی این موضوع رو نگفتم چون خجالت می کشیدم تحریک جنسی یعنی چی ؟

در پاسخ به اين دوست عزيز بايد بگويم ارگاسم يا اوج لذت جنسي در هنگام تحريك جنسي روي مي دهد. ميل جنسي به احساسي گفته مي شود كه در فرد بوجود آمده و باعث مي شود او تمايل به بوسيدن و در آغوش گرفتن جنس مخالف و برقراري رابطه جنسي با او داشته باشد. احساسي كه شما در هنگام ديدن صحنه بوسيدن دو جنس مخالف داشته ايد همان ميل جنسي است.

ميل جنسي شدت و ضعف دارد و حتي مي تواند در برخي افراد نسبت به هم جنس وجود داشته باشد.

ارگاسم يا اوج لذت جنسي احساسي است كه هنگام برقراري رابطه جنسي يا تحريك آلت تناسلي رخ مي دهد. تحريك جنسي به تحريك نواحي تناسلي يا نقاط حساس بدن زن گفته مي شود كه به تدريج باعث احساس خوشايند و تشديد ميل جنسي (برانگيختگي جنسي)  در وي مي شود تا جاييكه در نهايت با ارگاسم به اوج خود مي رسد.

برانگيختگي جنسي به احساسي گفته مي شود كه بعد از تحريك جنسي در فرد بوجود آمده و تمايل شديدي در او براي ادامه تحريك تا ارگاسم بوجود مي آورد. هنگامي كه فرد برانگيخته مي شود با ادامه تحريك به هيجان بالايي مي رسد، تنفس وي تشديد مي شود، انقباضات ريتميكي در ناحيه تناسلي خود احساس مي كند كه ريتم اين انقباضات به تدريج تند تر مي شود، تنفس نيز تند تر مي شود تا جاييكه بعد از چند انقباض تند يك حالت آرامش و رلاكسيشن در فرد بوجود مي آيد كه به آن ارگاسم يا اوج لذت جنسي گفته مي شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 23:34  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |