دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (شهوت زن و مرد و لذت درد کشیدن در زنان)

یکی از دوستان سوال کرده اند:

اقای دکتر من تمام حرفهای شمارو قبول دارم بغیر از انکه گفته اید شهوت زن ومرد یکسان است.فکر میکنم اشتباه میکنید چون در تمام کتابهایی که من خوندم شهوت زن6برابر بیشتر از مرد ودر رابطه جنسی زن بیشتر لذت میبره.درضمن ایا زنها از دردکشیدن لذت میبرند؟

دوست دیگری نیز گفته اند:

این چه سوال عجیب غریبیه که یکی از دوستان به اسم رضا پرسیده. مگه زنها مازوخیسم دارند که از درد کشیدن لذت ببرند؟ متاسفانه اینها همه آموزشهای غلط فیلم های مستهجنه که اینطور به تصویر می کشند که زنها دوست دارند مورد تجاوز قرار بگیرند و یا از درد کشیدن لذت می برند. غیر از اون بعضی از وبلاگ ها هم یه همچین مطالب اشتباه و مقاله های چرت و پرت در اینباره می ذارند یه بار تو اینترنت یه چنین نوشته ای رو با همین عنوان مشابه دیدم که این مطلب و توی اون نوشته تایید کرده بود. هر چی از دهنم اومد براش براش نوشتم. امیدوارم وبلاگش بلوک بشه.

در پاسخ به این دوستان عزیزم باید بگویم این وبلاگ برای این راه اندازی شده تا در آن دوستان عزیز بتوانند به راحتی و بدون دغدغه به بیان دیدگاهها و سوالات خود بپردازند و من نیز سعی خواهم کرد تا با بیانی ساده مطالب درست علمی را برای شما دوستان عزیز و در پاسخ به سوالات شما مطرح کنم و بتوانیم با کمک هم باورهای غلط شکل گرفته در ذهن جوانان را اصلاح کنیم. برخی از دوستان ایراد می گیرند که چرا برخی سوالات سطح پایین نیز پاسخ داده می شود و یا برخی سوالات شرم آورند یا چرا برخی نظرات توهین آمیز تایید می شود یا ... اما باید بدانیم در جامعه ما هیچ گونه آموزشی در زمینه مسایل جنسی نیست و آنچه فرد یاد گرفته از برخی وبلاگها یا سایتهای اینترنتی است و یا از برخی فیلمهای پورنو و سکس موبایل یا ماهواره بوده و باورهای غلط زیادی در ذهن افراد شکل گرفته است و لذا باید کمی تحملمان را بالا ببریم تا بتوانیم نتیجه بگیریم و این باورها را اصلاح کنیم.

اینکه شهوت زن بیشتر است یا مرد یا اینکه شهوت کدامیک چند برابر دیگری است را چه کسی و با چه مقیاسی اندازه گرفته است. آیا شهوت قابل اندازه گیری است. من نگفته ام شهوت زن و مرد یکسان است بلکه گفته ام شهوت زن و مرد از دو نوع و جنس مختلف است که قابل قیاس با هم نیست. یک زن با صحبت و مورد توجه واقع شدن شهوتش تحریک و ارضا می شود ولی یک مرد جز با خود ارضایی یا برقراری رابطه جنسی شهوتش قابل ارضا شدن نیست. من توضیح داده ام که شهوت زن و مرد با هم قابل مقایسه نیست و نمی توان گفت کدامیک شهوت بیشتری دارد و کدامیک شهوت کمتری. این دوست عزیز گفته اند شهوت زن 6 برابر است و دوست دیگری گفته اند 99 برابر است. اینها همه غلط است. قیاس مع الفارق است. دو چیزند که قابل مقایسه نیستند. می توان گفت شهوت زنی بیشتر از زن دیگر است ولی نمی توان گفت شهوت مرد بیشتر از زن است. فکر می کنم سو تفاهم ایجاد شده در این مورد را به درستی پاسخ داده باشم و منظور مرا فهمیده باشید.

اما در مورد قسمت دوم سوال که گفته اید زن از رابطه جنسی بیشتر لذت می برد. این موضوع هم قابل قیاس نیست و نمی توان دقیق قضاوت کرد. بر چه مبنایی بگوییم زن بیشتر لذت می برد. ملاک و معیار ما برای سنجش میزان لذت زن چیست؟ آیا شاخصی داریم که بر مبنای آن سنجش کرده ایم که زن لذت بیشتری می برد. بسیاری از زنانی که به من مراجعه می کنند اصلا از رابطه جنسی خود لذت نمی برند. بسیاری از زنانی که کارشان به طلاق می کشد به خاطر این است که در رابطه جنسی با همسرشان مشکل دارند. در کشورهای اروپایی یک زن به راحتی به دادگاه مراجعه می کند و می گوید من از رابطه جنسی با شوهرم لذت نمی برم و ارضا نمی شوم لذا طلاق می خواهم و قاضی نیز بعد از بررسی موضوع و با نظر کارشناسان فن حکم طلاق زن را می دهد ولی آیا یک زن در جامعه ما می تواند بگوید من ارضا نمی شوم یا لذت نمی برم. اگر بگوید با او چه برخوردی می کنیم. آیا او را بی حیا قلمداد نمی کنیم؟ آیا او را شماتت نمی کنیم که چرا از یک حق خداداد سخن گفته است؟ آیا مورد سرزنش واقع نمی شود؟ او از یک حق طبیعی سخن می گوید. خداوند میلی در وجود او قرار داده که باید ارضا شود ولی زنی که ارضا نمی شود اگر سخنی بگوید مورد نکوهش واقع می شود. لذا زنان بهانه جویی می کنند و مسایل ریز و درشت زندگی را بهانه بیان اعتراض خود می کنند و روز به روز زندگی خود را تیره و تار می کنند تا به طلاق ختم شود. اگر لذت بیشتری می بردند ایا چنین مساله ای وجود داشت؟ همانگونه که گفتم چون جنس شهوت زن و مرد با هم متفاوت است نوع لذتی هم که می برند با هم متفاوت است. در رابطه جنسی اکثر مردان به ارگاسم می رسند و اوج لذت را تجربه می کنند ولی بسیاری از زنان ارضا نمی شوند و ارگاسم را تجربه نمی کنند. در اصول صحیح رابطه جنسی توضیح داده ام که چگونه می توان کاری کرد که یک زن در حین رابطه جنسی به درستی ارضا شود. در باب این موضوع هم چون ملاک یا شاخصی به جز به ارگاسم رسیدن وجود ندارد و نوع ارگاسم نیز در زن و مرد با هم متفاوت است نمی توان قضاوت کرد که کدامیک لذت بیشتری می برند. البته باید بگویم صرف رسیدن به ارگاسم باعث رضایت از رابطه جنسی نیست. بسیاری از افراد به ارگاسم می رسند ولی رضایتی از رابطه جنسی ندارند.

اما در مورد اینکه زنان از درد کشیدن لذت می برند این موضوع نیز عمومیت ندارد و همه زنان اینگونه نیستند. کما اینکه برخی از مردان نیز هستند که از درد و رنج کشیدن لذت می برند. این افراد که از درد و رنج کشیدن در رابطه جنسی لذت می برند دارای مازوخیسم جنسی هستند و کسانی که از درد و رنج رساندن به طرف مقابل لذت می برند دارای سادیسم جنسی هستند . البته از آنجا که معمولا افراد هر دو حالت مازوخیسم و سادیسم را با هم دارند به آنها سادو مازوخیسم می گویند. البته این افراد درصد کمی از جامعه را شامل می شوند و اکثریت زنان از درد کشیدن در حین رابطه به تنفر از رابطه می رسند و همین باعث نارضایتی ایشان از رابطه و به مرور بهانه جویی و طلاق ایشان خواهد شد. اینکه من همیشه تاکید می کنم در رابطه جنسی باید مرد طمانینه  و آرامش داشته باشد و با حوصله و آرامش رابطه جنسی را پیش ببرد برای اینست که باعث آزردگی زن در رابطه و تنفر او نشوند. متاسفانه این باور غلط وجود دارد که زن از درد در حین رابطه لذت می برد و بسیاری از مردان نیز سعی می کنند با فشار و ایجاد درد رابطه جنسی را برقرار کنند و به همین دلیل به مرور سبب سردی زن در رابطه جنسی و تنفر او از رابطه می شوند. لذا باز هم توصیه می کنم که در یک رابطه جنسی صحیح باید یک به دوسویه بودن رابطه توجه داشت. رابطه را بهنگام برقرار کرد. پیش نوازش داشت و بعد از آمادگی کامل با ارامش و طمانینه دخول را انجام داد. در اینصورت است که هم زن و هم مرد به اوج لذت جنسی و رضایت از رابطه جنسی خواهند رسید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۸۹ساعت 0:30  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |