دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (حرفهای محبت آمیز و تحریک مرد)

یکی از دوستان سوال کرده اند:

آقای دکتر آیا همونقدر که حرفهای محبت آمیز و از روی عشق، زن رو تحریک میکنه برای مرد هم تحریک آمیزه؟ منظورم اینه که همونقدر که کلام توی برانگیختن زن نقش داره در مورد مرد هم همینطوره؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم سرمایه گذاری عاطفی دو طرفه است یعنی اگر یک زن با کلمات عاشقانه و محبت آمیز با مرد خویش سخن گوید مرد را بیشتر تحریک می نماید و محبت دوطرفه او را باعث می گردد و هر چقدر زن از ادبیات خشن و تند استفاده کند و جملات تند تری بگوید مرد را بیشتر از خود خواهد راند. همه انسانها خواهان تایید شدن از سوی دیگران هستند و این موضوع در روابط زناشویی و روابط بین زوجین بیشتر مورد توجه است. هر چقدر زن و مرد با کلمات محبت امیز به دیگری احترام بگذارند و او را تایید کنند جایگاه خویش را در دل او بیشتر از پیش بازخواهند کرد و احترام متقابل او را برخواهند انگیخت. در این شرایط عشق دو طرف بیشتر خواهد شد.

همچنین همه انسانها از مورد سرزنش واقع شدن بیزارند و در روابط زناشویی نیز این موضوع اهمیت ویژه ای دارد. زن و شوهر در مکالمات و گفتگوهای خویش باید از هر گونه بیانی که سرزنش طرف مقابل را در خود دارد بپرهیزند تا روابطشان دچار اسیب نشود.

همانگونه که در مطالب قبلی گفتم هر چقدر سرمایه گذاری عاطفی افزایش یابد لذت از سکس بیشتر خواهد شد و دو طرف لذت بیشتری خواهند برد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آذر ۱۳۸۹ساعت 0:48  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |