دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (کاندومهای تاخیری و از بین رفتن نعوظ)

یکی از دوستان سوال کرده اند:

سوال من در مورد کاندوم تاخیری و نحوه استفاده از اونه. برای من به محض اینکه این کاندوم رو روی آلت قرار میدم باعث از بین رفتن حالت نعوذ میشه. اصولا در صورت استفاده از این کاندومها چون ماده لیکادوئین بطور دائم داخل کاندوم باقی میمونه آیا اصلا نعوذ امکان پذیره. از طرف دیگه اصلا کاندوم رو باید در هنگام دخول قرار داد نه قبل از اون و دخول هم اگر حالت نعوذ از بین بره تقریبا غیر ممکن میشه.راه حل چیه؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم کاندومها شکلها و طرحهای مختلفی دارند و تنوع زیادی نیز دارند. کاندومهای تاخیری نیز در مدلهای مختلف به بازار عرضه شده اند. اساس کارکرد کاندومهای تاخیری بی حس شدن آلت می باشد که ناشی از مواد بی حس کننده از جمله لیدوکایین می باشد. بدین معنی که بعد از استفاده از کاندوم برای مدت زمانی حدود 3 تا 5 دقیقه سر الت و ناحیه حشفه بی حس شده و فرد تحریک کمتری را احساس می کند. به تدریج در حین عمل جنسی هنگامی که اثر بی حسی موضعی ایجاد شده کم می شود فرد تحریکات را بهتر و بیشتر حس کرده و در نهایت به دنبال از بین رفتن بی حسی، تحریک را کامل حس کرده و به انزال می رسد.

لیدوکایین موجود در کاندوم تاثیری بر نعوظ ندارد. یعنی باعث کاهش نعوظ نمی شود. مکانیسم نعوظ یک مکانیسم وابسته به تحریک جنسی می باشد. زمانی که فرد تحریک جنسی می شود پیامهای تحریک در مغز باعث ترشح و ارسال موادی میشود که عروق آوران را در آلت تناسلی باز و عروق وابران را تنگ می کنند و این باعث می شود تا خون بیشتری به داخل الت تناسلی بیاید و خون کمتری خارج شود. این برهم خوردن تعادل در ورود و خروج خون باعث می شود تا سینوسهای غاری شکل پر از خون شوند و طول انها افزایش یابد. این تغییر اندازه در سینوسهای غاری باعث نعوظ می شود. در واقع مثل بادکنکی که پر از هوا شود این سینوسها پر از خون شده و بزرگ می شوند و نعوظ بدین شکل بوقوع می پیوندد.

بعد از انکه تحریک جنسی برطرف شد پیامهای دیگری توسط مغز ارسال می شود و عروق آوران تنگ و عروق وابران گشاد می شوند و تعادل در مسیر عکس بهم می خورد و خون کمتری وارد و خون بیشتری خارج می شود. سینوسهای غاری خالی از خون شده و کوچک می شوند و نعوظ از بین می رود. بعد از انزال نیز همین پروسه اتفاق می افتد و انزال از بین می رود.

لیدوکایین با بی حسی آلت فقط تحریک لمسی ناحیه تناسلی را کم می کند ولی تحریک ذهنی و بینایی و لمسی سایر قسمتهای بدن را کم نمی کند و بر آنها تاثیر ندارد لذا تاثیری بر نعوظ ندارد مگر در جاییکه تحریک ذهنی و بینایی و ... ضعیف باشد.

اما در مورد این دوست عزیز که سوال را پرسیده اند و این مشکل را دارند باید بگویم مشکل ایشان ناشی از ضعف محرکهای ذهنی و بینایی است و همین باعث می شود زمانی که محرک الت تناسلی با بی حسی کمرنگ می شود ایشان نتواند نعوظ خویش را حفظ کند. برای تقویت محرکهای بینایی و ذهنی باید داروها و مواد غذایی محرک شهوت مصرف کنند تا نعوظ از بین نرود. همچنین یکی از مواردی که می توان از قرص ویاگرا استفاده کرد همین مورد است. این دوست عزیز می توانند یکساعت قبل از رابطه جنسی نصف قرص مداگرا 50 میلی گرمی یعنی 25 میلی گرم قرص ویاگرا مصرف کنند تا مشکل ایشان برطرف گردد. قرص ویاگرا با اثر بر عروق اوران و وابران باعث می شود تا تنگی عروق وابران و گشادی عروق اوران ایجاد شود و نعوظ کاملی شکل بگیرد که با استفاده از کاندوم تاخیری دیگر از بین نمی رود. اثر ویاگرا بگونه ای است که پس از انزال نیز نعوظ تا حدودی وجود دارد و از بین نمی رود. افرادی که بیماری قلبی دارند و از داروهایی مثل نیتروکانتین یا نیتروگلیسرین استفاده می کنند باید در مصرف ویاگرا با پزشک خود مشورت کنند چون می تواند برایشان خطرناک و کشنده باشد.

همچنین برخی از کاندومهای تاخیری سوپر دیزایر هستند یعنی در کنار تاخیری که ایجاد می کنند میل جنسی را تقویت می کنند و باعث می شوند تاثیر لیدوکایین بر نعوظ کمتر باشد و فرد از لذت بیشتری برخوردار گردد. این دوست عزیز می توانند از این کاندومها استفاده نمایند.

+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 0:34  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |