دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی


لطفا در وبلاگ سوال نپرسید چون پاسخی دریافت نمی کنید. اینجانب فقط به سوالاتی که در سایت دکتر شیخ پرسیده شود پاسخ می گویم.
آدرس سایت در بنر نوشته شده است، لطفا آدرس سایت را به دقت تایپ کنید

تبلیغات


پاسخ به سوالات شما (اختلال نعوظ)

یکی از دوستان سوال کرده اند:

پسری هستم 26 ساله،بسیار سکس داشتم در طول 10 سال گذشته با افراد مختلف،خیلی هات بودم،مثلا 8 باز در نصف روز ارضا جنسی میشدم با طرف مقابلم،اما مدتی هست که نعوذ بیش از یک بار آن هم مدت زمان خیلی کم مثلا 1 دقیقه بیشتر برایم میسر نیست،آیا تنها راه استفاده از ویاگرا است؟راه دیگری نیست؟ در ضمن من مبتلا به تب خال تناسلی شدم 3 سال پیش،از همان موقع احساس این مساله تاثیر زیادی گذاشته.لطفا راهنمایی بفرمایید.آیا میشه علت روحی و روانی باشه؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم با توجه به سن ایشان احتمال استرس و یا مشکلات دارویی بیشتر است. اختلال نعوظ به حالتی گفته می شود که فرد توان بلند کردن الت تناسلی خود را از دست می دهد یعنی با تحریک جنسی آلت وی تغییری نمی کند و سفت نمی شود یا در صورت سفت شدن میزان سفتی کم است که مانع از برقراری رابطه جنسی می شود و یا توان حفظ حالت نعوظ را ندارد. برخی از بیماریها سبب چنین وضعیتی می شوند که سر دسته آنها چربی خون و دیابت است. مکانیسم نعوظ به این شکل است که با بازتر شدن دریچه های ورودی سینوسهای غاری موجود در الت تناسلی مرد  خون بیشتری به داخل سینوسهای غاری وارد شده و به علت تنگ تر شدن دریچه های خروجی امکان خارج شدن ندارد لذا سینوسها که در حالت عادی روی هم خوابیده اند از هم باز شده و مثل یک بادکنک باد می شوند و باعث ایجاد حالت نعوظ می شوند. هنگامی که ارگاسم رخ می دهد جریان برعکس می شود یعنی دریچه های ورودی تنگ می شود و دریچه های خروجی بازتر می شود و خون وارد شده به آلت خارج شده و سینوسها بار دیگر روی هم خوابیده و الت کوچک می شود. در بیماران دیابتی و کسانی که چربی خون دارند به علت تنگ شدن عروق الت تناسلی میزان خونی که به داخل سینوسهای غاری جریان می یابد کم می باشد و امکان نعوظ کامل نیست. به جز این دو بیماری استرس یا فشار عصبی نیز با تاثیراتی که بر عروق خونی می گذارد باعث می شود تا نعوظ به خوبی انجام نشود. مصرف برخی داروها مثل داروهای فشار خون یا قلبی نیز باعث می شود تا نعوظ کامل نباشد و به خوبی صورت نگیرد.

این دوست عزیز با توجه به سنی که دارند احتمال کمی برای ابتلا به دیابت یا چربی خون دارند و به احتمال قوی استرس و یا پاره ای مشکلات هورمونی باعث این مشکل شده است. برای درمان لازم است قبل از هر اقدامی با انجام پاره ای آزمایشات از عدم وجود برخی از بیماریها در ایشان مطمئن شویم و سپس با انجام یک مشاوره علت استرس ایجاد شده مشخص و درمان مناسب صورت گیرد. مصرف قرص ویاگرا در این سن کار مناسبی نیست و عوارضی دارد. ایشان می توانند بصورت حضوری مراجعه کنند تا سیر درمان را مشخص نمایم.

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم دی 1389ساعت 1:12  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |