دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما(درد زیر شکم پس از سکس، خود ارضایی تلفنی، کمردرد صبحگاهی، روشهای ضد بارداری، سکس د

یکی از دوستان سوال کرده اند:

من حدود 22سالمه و2 سوال داشتم:
1:من در رابطه سکس و بعد از انزال.دچار درد خفیفی در ناحیه زیر شکم میشم میخواستم بدونم این حالت طبیعیه؟
2:من بدون استفاده از هرگونه مواد تاخیری حدود 10-15دقیقه طول میکشه تا ارضا شم آیا این مدت زمان نشانه مشکلیه یا اینکه جای نگرانی نداره؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم اگر درد زیر شکم مختصر است و بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود و در حالت عادی وجود ندارد و مشکلی هم برای فرد ایجاد نمی کند نیاز به اقدام خاصی ندارد ولی اگر این درد شدت زیادی داشته باشد و یا مدام وجود داشته باشد و در حالت عادی نیز باعث اذیت و آزار فرد شود نیاز به بررسی با انجام سونوگرافی دارد.

مدت زمان ارضای این دوست عزیز طبیعی است و مشکلی ندارد.


یکی دیگر از دوستان سوال کرده اند:

دختری هستم 21 ساله با پسری دوست هستم که هم سن خودمه .قصد ازدوج هم داریم .
در اکثر روزها اون خود ارضایی می کنه و من چند بار خواستم باهاش صحبت کنم اما با این که مدتی از یادش می رفت اما چند دقیقه بعد می گه اذیت می شم و هر چه قدر جلو خودشو می گیره نمی شه.نمی تونه و آخر سر خود ارضایی می کنه اما دوست نداره این کا رو انجام بده چون بعدش ناراحت میشه .گاهی هم بنا به گفته ی خودش خوشش میاد خودشو اذیت کنه .
ما چون از هم دوریم اکثرا با تلفن با هم حرف میزنیم و اس ام اس میزنیم.خودش خیلی احساساتیه و ناز کشیدن رو دوست داره.
خودش همیشه میگه من حس بدی موقع حرف زدن با تو ندارم و با حرفای تو حالم عوض نمی شه و تحریک نمی شم که مجبور شم خود ارضایی کنم.
آیا واقعا می تونه این طور باشه؟
ممکنه این که من باهاش حرف می زنم بدون این که بخواد، تحریک بشه و دست به خود ارضایی بزنه؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم اگر فرد بخواهد می تواند جلوی تحریک شدن خود را بگیرد و مانع از تحریک شود. اگر حرفهای رد و بدل شده محرک جنسی نباشد و حرفهای عادی باشد امکان تحریک شدن نیست ولی اگر حرفها محرک باشد و به نوعی باعث تحریک جنسی شود می تواند منجر به خود ارضایی شود. لازم است از هرگونه صحبت سکسی و محرک جنسی پرهیز شود و به این شکل زمینه انجام خود ارضایی را در طرفین از بین برد.

یکی دیگر از دوستان سوال کرده اند:

راستش مدت سه سال است که در دمادم صبح هنگام خواب کمرم درد میگیرد پارسال رفتم دکتر عکس گرفتم چیزی نشان نداد و خودم تجربه نمودم که غذای شامی اگر تبعش سرد باشد و خصوصا موقع خواب یک لیوان اب سرد بنوشم نصف شب از درد ناحیه کمر رنج میبرم و اما اگر اب گرم و یا چای بنوشم نسبی بهتر است . امید وارم دراین مورد راهنماییم کنید .

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم کمر درد حین خوابیدن به علل مختلفی می تواند رخ دهد. یکی عدم استفاده از تشک مناسب می باشد. تشکهای خیلی نرم و یا خیلی سفت مناسب نیستند و باعث درد کمر می شوند. تشک مناسب تشکی است که خیلی نرم نباشد و سفتی ان نیز بگونه ای باشد که کمی حالت بدن را به خود بگیرد و بعد از بیدار شدن و برخواستن به حالت اول برگردد. اگر تشک بیش از حد نرم باشد یا بیش از حد سفت باشد باعث گرفتگی و درد عضلات کمر می شود.

اگر زیر سر نیز اندازه مناسبی نداشته باشد باز ممکن است باعث اسپاسم عضلات و درد کمر شود. برخی مشکلات گوارشی از جمله ریفلاکس معده به مری نیز می تواند باعث درد و ناراحتی گوارشی شود و فرد برای کم شدن درد یا ناراحتی گوارشی مجبور به غلط زدنهای مکرر می شود که خود منجر به اسپاسم عضلات و درد کمر می شود.

همچنین برخی از مشکلات ستون فقرات مثل انحرافات ستون فقرات و یا مشکلات دیسک کمر نیز می تواند سبب اسپاسم و درد کمر شود.

یکی دیگر از دوستان نیز سوال کرده اند:

سلام آقای دکتر . من حدود 9 ماهه ازدواج کردم . خانمم میگه از قرصهای ضدبارداری (ال دی ) خوشش نمیاد چون مصرف این قرصها بر روی اندامش تاثیر بدی میذاره (خانمم ورزش منظم میکنه ) و نسبت به کاندوم هم حساسیت داره . به نظر شما از چه روشی برای جلوگیری از بارداری استفاده کنیم ؟ روش تقویمی و آمپول چند درصد میتونه مطمئن باشه ؟ ممنون میشم اگه چند روش خوب و مطمئن معرفی کنید . چون واقعا این موضوع برامون دردسر ساز شده و با اینکه من و همسرم عاشق هم هستیم , داره کم کم توی روابطمون و زندگیمون تاثیر منفی میذاره .

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم یکی از بهترین روشهای ضد بارداری کاندوم است که بی خطر و ارزان است و استفاده از آن نیز آسان است و عوارضی هم ندارد. البته برخی افراد حساسیت خاصی نسبت به آن دارند و تصور می کنند لذت جنسی را کم می کند که بی مورد است. ولی با توجه به توضیحاتی که این دوست عزیز داده اند بهترین روش برای همسر ایشان آمپولهایی است که هر 3 ماه یا ششماه یکبار تزریق می شود و مانع از بارداری می گردد. روش تقویمی نیز در افرادی که قاعدگی منظم دارند قابل اطمینان می باشد.

یکی دیگر از دوستان نیز سوال کرده اند:

سلام..من یک دختر مجرد 24 ساله هستم و قصد ازدواج دارم....سوالی داشتم ..ممنون میشم اگه من رو از ابهام ایجاد شده در بیاورید...ایا خانمی به سن من و طول واژن حداقل 9سانتی متر که در حالت ارگاسم به 12 یا 13 سانت میرسه می تونه طول آلتی که در حالت نعوظ به 32 سانت رو میرسه تحمل کنه؟آیا خطرناک نیست؟عوارضی نداره؟اگه تحمل میکنه چطوریه ؟و اگه نه چرا؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم الت تناسلی 32 سانتیمتر در حالت نعوظ غیر طبیعی است و از نوادر می باشد. نهایت طول آلت در افراد دارای آلت بلند 22 تا 25 سانتیمتر می باشد که همین اندازه نیز باعث بروز مشکلاتی می گردد. همانگونه که قبلا گفته ام طول واژن در یک زن 8 تا 10 سانتیمتر می باشد و در حالت برانگیختگی به 10 تا 12 سانتیمتر می رسد. انتهای واژن دهانه رحم می باشد. الت بزرگ وقتی وارد واژن می شود به دهانه رحم برخورد و ایجاد فشار و درد برای زن می نماید و رابطه جنسی را برای او رابطه ای زجر آور و دردناک می سازد و باعث می شود تا از برقراری رابطه متنفر گردد و به مرور به سردی جنسی مبتلا گردد. اکثر مردها متاسفانه احساس می کنند هر چقدر آلت تناسلی آنها بزرگ تر باشد و در رابطه فشار بیشتری به زن وارد کنند که او درد بیشتری را متحمل گردد هم خود و هم زن لذت بیشتری می برند در حالیکه این تفکر از اساس باطل است و این تحمیل درد و فشار به زن نه تنها باعث عدم لذت او می شود بلکه باعث سردی زن نسبت به رابطه جنسی نیز می شود. این دوست عزیز باید ببینند که این مرد به اصول رابطه جنسی صحیح پایبند است و به باطل بودن این تفکرات اعتقاد دارد یا نه او هم چنین باورهای غلطی دارد. اگر این مرد در رابطه جنسی وضعیت زن را ملاحظه کند و با حفظ آرامش و طمانینه و با رعایت اصول رابطه جنسی صحیح به رابطه بپردازد مشکلی پیش نخواهد آمد ولی اگر رعایت اصول رابطه جنسی صحیح صورت نگیرد سبب بروز مشکلاتی خواهد شد.

یکی دیگر از دوستان سوال کرده اند:

یکی اینکه در دوران بارداری 3 ماه اول و 3 ماه آخر نباید نزدیکی کرد؟ این درسته؟
دوم اینکه دکتر اندازه بیضه ها باید چقدر باشه من 4 سالم بوده باد فتق داشتم و بیضه ام بالا بوده عمل کردن حالا که به این سن رسیدم بیضه سمت راستم بزرگتر از بیضه سمت چپم می باشد آیا نیاز است پیگیری کنم هیچ درد و هیچ مشکلی ندارم اما ظاهرش متفاوت با بیضه معمولی است ولی احتلام میشم
سوم اینکه دکتر من از انزال زودرس خیلی میترسم میخوام اگه میشه تکنیک یا داروها را به من معرفی کنید.

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم سکس در دوران بارداری در صورتیکه زن سابقه سقط یا مشکل خاصی نداشته باشد با رعایت یکسری مسایل تا ماه هشتم بلامانع است. مسایلی که باید رعایت گردد اینست که در حین سکس پوزیشنی انتخاب گردد که زن راحت باشد و فشاری به شکم وی نیاید. مرد در حین سکس با ارامش و طمانینه رفتار کند و از فشار بپرهیزد.

در مورد بیضه ها نیز لازم است یک سونوگرافی از بیضه ها صورت گیرد. شایعترین دلیل اختلاف اندازه بیضه ها واریکوسل می باشد.

در مورد تکنیک و داروی زود انزالی به تفصیل صحبت شده و با جستجوی عبارت زود انزالی در گوگل سرچ کنار وبلاگ می توانند مطالب را یافته و مطالعه نمایند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۹ساعت 23:14  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |