دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (تعداد دفعات رابطه جنسی)

یکی از دوستان در سوالی خواسته اند بدانند تعداد دفعات رابطه جنسی صحیح چند بار می باشد و عوارض روابط زیاد چیست. سوال به شرح زیر است:

 من یک دختر 28 هستم که تازه ازدواج کردم. هم من هم شوهرم بسیار هات هستیم و هر شب رابطه داریم و در روزهای تعطیل ممکن است بیش از 2 بار دخول صورت گیرد.
می خواستم بدونم افراط در رابطه برای زن یا مرد خطری ندارد؟ در جایی خواندم برای مرد خطر ناک است ولی نمی دانم حد آن چقدر است و این روابط تا هر چند وقت یک بار بلا مانع است ؟ مثلا اگر یک بار در روز باشد ولی هر روز خطر ناک است یا نه؟

همانگونه که در یک مطلب در پاسخ به سوال دوست دیگری  نیز گفتم کیفیت یک رابطه جنسی از کمیت آن با اهمیت تر می باشد. در مورد تعداد دفعات رابطه جنسی به تعداد کمتر از ۲ بار در ماه سردی جنسی و به تعداد بیشتر از ده بار در ماه حرارت جنسی گفته می شود. اگر دو طرف رابطه جنسی با حرارت باشند و تمایل به برقراری رابطه هم داشته باشند می توانند هر روز رابطه داشته باشند و عارضه ای هم نخواهند داشت.

البته به دلیل مصرف انرژی در حین رابطه جنسی و خستگی بعد از آن باید  هم از لحاظ غذایی و هم از لحاظ استراحت به حد کفایت به خود توجه کنند و در این صورت مشکلی نخواهند داشت ولی اگر از لحاظ تغذیه رسیدگی مناسبی نداشته باشند و از سوی دیگر استراحت کافی هم نداشته باشند به تدریج ضعیف خواهند شد. همچنین به دلیل دفعات بالای رابطه جنسی تعداد اسپرمها در مایع منی مرد کم خواهد شد و باعث عقیمی موقت می گردد. موقت از این بابت که با ایجاد وقفه در روابط جنسی و افزایش تعداد اسپرمها مجددا وضعیت طبیعی خواهد شد و عقیمی از بین خواهد رفت.

من همواره به اعتدال توصیه کرده ام و به این خانم و همسرش هم توصیه می کنم تعداد دفعات رابطه را کمتر کنند نه از بابت خطر یا عارضه که در بالا اشاره کردم با رعایت شرایط خطری ندارد ولی تعداد بالای رابطه در حال حاضر باعث خواهد شد تا کیفیت رابطه پایین بیاید و بعد از مدتی روابط ایشان به حالت یکنواختی برسد و لذت کمتری ببرند. همچنین اگر در شرایطی آقا نتواند یا تمایل به رابطه نداشته باشد خانم فکر خواهد کرد که از عشق و علاقه آقا به ایشان کم شده است و یا بالعکس.

برای این زوج تازه ازدواج کرده و گرم از لحاظ جنسی حد اعتدال رابطه جنسی ۲ تا ۳ بار در هفته است. توصیه دیگر من به ایشان بالا بردن کیفیت رابطه است یعنی با مطالعه مباحث مربوط به اصول رابطه جنسی صحیح تلاش کنند تا مراحل رابطه به خوبی طی شود و مرحله پیش نوازش نیز به خوبی و به حد کفایت وجود داشته باشد تا لذت ایشان از رابطه جنسی بیشتر شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر ۱۳۸۹ساعت 0:16  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |