دکتر شیخ

آموزش مسایل جنسی

پاسخ به سوالات شما (بهترین زمان برای رابطه جنسی)

يكي از دوستان سوال كرده اند:


می خواستم بدونم بهترین زمان برای بچه دار شدن کی هست؟
و سوال دیگر کاملا بر عکس بی خطر ترین زمان برای رابطه جنسی بر حسب زمان پریود کی می باشد؟

در پاسخ به سوال اين دوست عزيز بايد بگويم بهترين زمان براي بچه دار شدن به تفاهم و توافق فيمابين يك زوج بستگي دارد و زماني كه از لحاظ شرايط مختلف زوج آمادگي تربيت فرزند را داشته باشند اما از لحاظ پزشكي چون احتمال جهشهاي ژنتيكي در مادران با سن بالاي 35 سال بيشتر بوده و احتمال تولد نوزادان داراي نقايص و بيماريهاي مادرزادي در اين مادران بيشتر است توصيه مي شود مادران قبل از رسيدن به سن 35 سال بچه دار شوند و بعد از آن حتي الامكان از بچه دار شدن بپرهيزند. همچنين از لحاظ روانشناسي اختلاف سن بيش از حد بين والدين و فرزندان نيز ايشان را در زمينه تربيت فرزند و روابط با فرزند دچار مشكل مي نمايد توصيه مي شود زوجين در سنين پايين تر بچه دار شوند.

در مورد سوال دوم در طول يك دوره عادت ماهانه در ايام قاعدگي به لحاظ باز بودن دهانه رحم و احتمال ايجاد عفونت چه از نظر پزشكي و چه از نظر شرعي رابطه جنسي نبايد برقرار شود. در فاصله بين دو قاعدگي نيز بهترين زمان از لحاظ آمادگي روحي و هورموني زن حوالي تخمك گذاري مي باشد يعني از سه تا چهار روز بعد از پاك شدن به مدت يك هفته بهترين زمان براي برقراري رابطه جنسي مي باشد و احتمال ارگاسم در زن بسيار بالاست. البته در اين فاصله احتمال بارداري نيز مي باشد لذا استفاده از روشهاي پيشگيري از بارداري نيز توصيه مي شود.

زمان تخمك گذاري در زنان داراي سيكل منظم جنسي دقيقا 14 روز قبل از شروع خونريزي بعدي مي باشد لذا از سه روز قبل تا سه روز بعد از اين زمان بيشترين آمادگي از سوي زن براي رابطه جنسي وجود دارد.
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 15:43  توسط دکتر علی شیخ الاسلامی  |